14-02.08: Różnice pomiędzy wersjami

Z WSTOIn
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(uzupełn.)
(dodanie sprawozdania nadesłanego mejlowo)
Linia 41: Linia 41:
  
 
[[:Plik:14-02.08.Opinia(skan).pdf|Skan wysłanej opinii]]
 
[[:Plik:14-02.08.Opinia(skan).pdf|Skan wysłanej opinii]]
 +
 +
=== Konferencja uzgodnieniowa ===
 +
Konferencja uzgodnieniowa odbyła się w MAiC 6 marca 2014 r. Przedstawicielem PTI był kol. Przemysław Jatkiewicz, autor opinii.
 +
 +
{| class="wikitable"
 +
|-
 +
|
 +
Sprawozdanie z konferencji uzgodnieniowej w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji
 +
 +
Konferencja odbyła się dnia 06.03.2014 w siedzibie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przy ul. Królewska 27 w Warszawie. Celem było przedstawienie uwag dotyczących Komunikatu Komisji Europejskiej o zarządzaniu internetem.
 +
 +
Konferencja prowadzona była przez Romana Dmowskiego - podsekretarza stanu, odpowiedzialnego za e-administrację i sprawy społeczeństwa cyfrowego oraz Justynę Romanowską - zastępcę dyrektora Departamentu Telekomunikacji.
 +
 +
Prowadzący przedstawili  krótko założenia jakie chcieliby prezentować na konferencji ''The Global Multistakeholder Meeting on the Future of Internet Governance'' w Brazylii. Obawiają się fragmentacji internetu spowodowanej utworzeniem regionalnych i krajowych struktur zarządzania. Stanowisko takie forsowane jest przez rządy Brazylii i Chin.
 +
 +
W dyskusji koncentrującej się wokół anonimowości w sieci oraz roli mediów społecznościowych wzięli udział przedstawiciele następujących organizacji: Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Nowoczesna Polska, Fundacja Kazimierza Pułaskiego, Polska Grupa Użytkowników Linuxa, Polski Komitet do spraw UNESCO,  T-Mobile oraz TK-Telekom.
 +
 +
W moim odczuciu, zdecydowana większość wypowiedzi daleka była od podstawowego tematu konferencji. Prowadzący bezskutecznie starali się skierować rozmowy na zagadnienia zarządzania internetem.
 +
 +
Jako przedstawiciel PTI przedstawiłem wnioski zawarte w naszej opinii. Szczególne zainteresowanie wzbudziła propozycja powołania międzynarodowej organizacji, która zajmowałaby się arbitrażem lub mediacją w sprawach związanych z internetem, co do których sądy krajowe wydały sprzeczne orzeczenia. Pani Justyna Romanowska upewniła się co do faktu iż pomysł ten został zapisany w przedłożonej opinii.
 +
 +
Sprawozdanie sporządził: Przemysław Jatkiewicz
 +
|}

Wersja z 21:19, 25 mar 2014